Kiedy warto zatrudnić copywritera?

Copywriter to osoba, która w sposób profesjonalny zajmie się tekstami na twoją stronę internetową lub wymyśli hasła kampanii reklamowej. Oczywiście, możesz tym wszystkim zając się sam, ale czy naprawdę chcesz? Kiedy warto zatrudnić copywritera? I przede wszystkim – dlaczego? 

Kiedy potrzebujesz tekstów

Proste. Ty potrzebujesz tekstu na jakiś temat – copywriter ci go dostarcza. Sam zbierze informacje, a nawet wymyśli temat i treść. Powiedz mu tylko, czego oczekujesz. Jeśli sam nie wiesz, czego chcesz, on już coś wymyśli. Nie mogło być lepiej 

Kiedy twoje teksty wymagają poprawek

Copywriter ma doświadczenie, a często także ukończone studia na kierunku humanistycznym. Oddajesz swoje teksty w dobre ręce. Taka osoba poprawi je pod względem stylistycznym i merytorycznym. Niczym więcej nie musisz się martwić. 

Kiedy zakładasz stronę internetową, bloga lub fanpage

Tak, sam początek to już dobry moment na zatrudnienie copywritera. Niech on zajmie się tym od początku profesjonalnie, żeby potem, kiedy twoja działalność już się rozwinie, nie trzeba było wszystkiego poprawiać. Jeśli pisanie nie jest twoim hobby, a z interpunkcją i ortografią ci nie do końca po drodze, te poprawki będą potrzebne, wierz mi. Zaoszczędź czas (a w dłuższej perspektywie także pieniądze, które wydasz na późniejsze poprawki) i zatrudnij copywritera od samego początku.  

Kiedy twoja strona, blog lub fanpage się rozrasta

Rozumiem, nie każdy może sobie pozwolić na to, żeby zatrudnić kogoś do pisania tekstów już na samym początku. Nie ma sprawy, na początku pewnie dasz sobie radę w pojedynkę. Z czasem jednak twoja działalność zacznie się rozrastać, a tobie będzie brakowało czasu, żeby to wszystko ogarnąć. Wtedy najlepiej zatrudnić copywritera, który zatroszczy się o systematyczne dodawanie wysokiej jakości tekstów. To nie musi być ktoś na pełen etat. Copywriterzy często rozliczają się za 1000 znaków ze spacjami, zamiast za godziny. Jeśli jeden tekst dziennie (albo tygodniowo) ci wystarczy, da się to załatwić. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *