Co robić na kwarantannie, żeby nie zwariować?

Pandemia koronawirusa w Polsce trwa już ponad rok. Codziennie słyszymy o nowych zakażeniach. W związku z tym każdego dnia wiele osób zostaje objętych kwarantanną, która trwa 10 albo nawet 20 dni. To mnóstwo czasu spędzonego w domu! Pół biedy, jeśli jesteś szczęściarzem mieszkającym w domu z podwórkiem, na które możesz wyjść, kiedy tylko zapragniesz. Gorzej, gdy utkniesz w bloku. No bo jak wytrzymać na kwarantannie, jeśli spacerować możesz najwyżej po balkonie?

Jednak niezależnie od miejsca twojego zamieszkania, musisz zmierzyć się z izolacją, nieustannym towarzystwem tych samych osób i przede wszystkim nudą. Bo okazuje się, że ferie przestają być fajne, kiedy jesteś do nich zmuszony. Co robić podczas kwarantanny? Jak nie zwariować w izolacji? Czy można dobrze wykorzystać ten czas? Podpowiadam, jak się nie nudzić na kwarantannie!

Porozciągaj się

Kiedy ostatni raz znalazłeś czas na porządne rozciągnięcie twojego ciała? Jeśli nie wiesz, co robić w domu na kwarantannie, spróbuj tego! Wystarczy kilkanaście minut dziennie, żeby poczuć się lepiej. Nie potrzebujesz nawet dużej przestrzeni! Wystarczy kawałek, maty, dywanu czy koca rozłożonego na podłodze.

W wyniku stresu mięśnie spinają się, co może powodować ból (najczęściej zlokalizowany w okolicy szyi i pleców). Masz teraz dużo czasu, więc to dobry moment, żeby popracować nad elastycznością. W Internecie znajdziesz mnóstwo ćwiczeń rozciągających. Możesz zapisać się też na stretching albo jogę online. To naprawdę miłe uczucie, rozluźnić napięte mięśnie!

Poczytaj

Książkę papierową albo ebooka. Ten punkt to akurat nic odkrywczego, ale jeśli od dawna narzekasz na brak czasu na lekturę, to teraz jest dobry moment na czytanie. Nie musi to być pozycja naukowa ani trudna. Sięgnij po fantastykę, przygodówkę albo romans i odpręż się!

Ugotuj coś nowego

Może do tej pory gotowanie cię nie interesowało albo stawiałeś raczej na szybkie i nieskomplikowane posiłki. Jeśli zastanawiasz się, co robić w domu podczas kwarantanny, to teraz masz czas na naukę nowych przepisów i przygotowanie czegoś bardziej pracochłonnego. Nie ma to jak pyszne, domowe jedzenie!

Znajdź nowe hobby

Nie wiesz co robić samemu na kwarantannie? Nigdy nie jest zbyt późno, żeby uczyć się nowych rzeczy. Oczywiście, nie każdą pasję można rozwijać w czterech ścianach, ale na pewno uda ci się coś znaleźć. Niektóre pomysły na kwarantannę to:

– śpiew,

– gra na instrumencie,

– układanie puzzli,

– szycie,

– rysowanie,

– rzeźbienie (chociażby nożem w mydle),

– origami,

– pisanie wierszy albo opowiadań,

– robienie modeli z zapałek.

Zacznij oglądać serial

Albo film. Jeśli w telewizji nie ma nic ciekawego, to wykup sobie dostęp do jakiegoś serwisu z filmami. Czasem jedyny sposób, żeby wytrzymać na kwarantannie, to skupić myśli na czymś innym i przenieść się do fikcyjnego świata.

Zapisz się na kurs online

Większość z nich jest płatna, ale zdarzają się również darmowe. To dobra okazja, żeby podnieść swoje kwalifikacje albo rozwijać zainteresowania. Znajdziesz kursy zawodowe, artystyczne, a nawet samorozwoju. To nie tylko świetne sposoby na nudę w czasie kwarantanny, ale także na produktywne wykorzystanie tego czasu.

Połącz się ze znajomymi

Jak wytrzymać kwarantannę? Jak poradzić sobie z izolacją? Z pomocą przyjaciół oczywiście! Na szczęście żyjemy w takich czasach, że połączenie się z kimś przez Internet nie stanowi żadnego problemu. Nawet krótka rozmowa bliską osobą może poprawić ci nastrój.

Zrób to, co masz zrobić od dawna

Kwiatki na parapecie czekają na przesadzenie. Kabina prysznicowa od dawna wymaga szorowania. Lekarstwa w domowej apteczce wypadałoby już przejrzeć. Szafa jest tak zawalona ubraniami, że się nie domyka. Na pewno jest coś, co od dawna masz zrobić, ale jakoś „nie było okazji”. Teraz jest na to świetny moment!

Posprzątaj

Jeśli już naprawdę kończą ci się pomysły na kwarantannę, weź się za porządki! Powycieraj kurze na szafach, wyszoruj dywany. Zawsze to trochę mniej roztoczy w otoczeniu, w którym spędzisz najbliższe dni. W dodatku sprzątanie zapewni ci trochę ruchu, o który ciężko w czterech ścianach.

Mam nadzieję, że te pomysły pomogą ci nie zanudzić się na kwarantannie. Jeśli znasz kogoś, kto nie potrafi znaleźć sobie zajęcia na kwarantannie, wyślij mu ten post!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *